Systemy dachowe

Variant

W systemie VARIANT możliwe jest uzyskanie dużej róznorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. Podstawowym elementem części dachowej ogrodu zimowego są krokwie o prostym lub stylizowanym kształcie, z rowkami pozwalającymi na mocowanie zasłon przeciwsłonecznych lub oświetlenia. Stosuje się krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami werandy. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów). Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią.

Villa Veranda

Villa Veranda jest to system płaskich dachów ze szkieletem aluminiowym.
Nowoczesny, elegancki ogród adaptuje się łatwo pomiędzy mury lub na tarasy o dowolnym kształcie i kącie. Płaski dach pozwala na umieszczenie pod nisko schodzącymi dachami budynków i co więcej wysokość fasady ogrodu nie jest zależna od jego głębokości. Przestrzeń pomiędzy profilami konstrukcji pozwala na schowanie kabli elektrycznych, ogrzewania, klimatyzacji lub oświetlenia.
Stabilność i wytrzymałość pozwala na tworzenie aluminiowych konstrukcji o dużych gabarytach Stylizowane i ozdobne profile pozwalają na tworzenie ogrodów zimowych o niepowtarzalnym charakterze i estetyce.Świetliki w dachu realizowane są w systemie Variant dającym duży wybór form (jedno- kub dwuspadowy, wielokątny lub w kształcie piramidy…)

Istnieje możliwość tworzenia dachów wystających poza powierzchnię ścian bocznych, a tym samym na kreacje pergoli podpartych ozdobnymi lub prostymi slupami lub na schowanie rolet zewnętrznych.

Latitude

Najnowszy system firmy flandria stworzony z myślą o polskich odbiorcach. Nowoczesny, prosty w prefabrykacji i montażu, ekonomiczny jeśli chodzi o zakup materiałów. Te walory sprawiają, że system Latitude stanowi doskonałą alternatywę dla pozostałych systemów ogrodów zimowych. Izolowany termicznie, o zmiennym pochyleniu dachu (od 5° do 35°) pozwala na zamontowanie wypełnień od 25 do 55 mm. W systemie Latitude krokwie wystają na zewnątrz czyli powyżej płaszczyzny wypełnień.

Patio SE

System lekkich i ekonomicznych zadaszeń tarasowych, pergoli, wiat samochodowych o zmiennym pochyleniu dachu (od 5° do 15°) pozwala na zamontowanie wypełnień od 8 do 32 mm. Nowoczesny, prosty w prefabrykacji i montażu, ekonomiczny jeśli chodzi o zakup materiałów. W systemie możliwe jest niewidoczne mocowanie słupów do podłoża oraz do rynny. W systemie Patio SE krokwie wystają na zewnątrz czyli powyżej płaszczyzny wypełnień.

Equinoxe

Rozszerzenie systemu Variant pozwalające na montowanie zewnętrznych rolet. Specjalny system orynnowania sluży do umieszczenia w nim puszki rolet a słupy umożliwiają mocowanie prowadnic.

Patio

System do zadaszeń otwartych, pergoli podpartych słupami. W systemie możliwe jest niewidoczne mocowanie słupów do podłoża oraz do rynny. Dzięki bardzo dobrym właściwościom wytrzymałościowym system może być stosowany do zadaszeń o dużych rozpiętościach i głębokościach.

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o cenę!

Facebook