Jak zaaranżować ogród zimowy, żeby pełnił funkcję jadalni i salonu?

Większość osób, decydujących się na stworzenie przy swoim domu ogrodu zimowego, robi to z myślą o zyskaniu przestrzeni do wypoczynku. Można ją zagospodarować zgodnie z własną wizją, aranżując w ogrodzie nowoczesny salon lub jadalnię, wypełnioną roślinnością. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązania idealnie sprawdzą się w oranżerii.

Przytulny ogród zimowy za sprawą roślin i dodatków

Masz swoją prywatną oranżerię, ale brakuje Ci koncepcji na to, jak ją urządzić, żeby miała charakter? Wnętrze komfortowe niczym salon uzyskasz za pomocą miękkich poduszek, puchatego dywanu i oświetlenia. Kieruj się zasadą: im większa przestrzeń do zagospodarowania, tym większe dodatki są Ci potrzebne. Na nic zda się nawet najpiękniejsza poduszeczka, kiedy będzie mała i zginie wśród innych elementów wystroju. Z drugiej strony zbyt duży dywan optycznie zmniejszy ogród zimowy i przyniesie odwrotny efekt wizualny, niż zakładaliśmy. Dlatego pamiętaj o tym, żeby dopasować dodatki do wnętrza i unikać przypadkowych gadżetów czy akcesoriów.

Drugą ważną kwestią są rośliny, które ozdabiają ogrody zimowe i czynią z nich zjawiskowe pomieszczenia. Zieleń perfekcyjnie komponuje się z każdym innym kolorem, więc nie obawiaj się łączyć kwiatów i bluszczu, drzewek owocowych i roślin z rodziny rombolistnych. W strefie jadalnianej ustaw barwne, pachnące kwiaty, natomiast w kącie wypoczynkowym wydziel miejsce dla pnączy.

Znajdź wygodne meble do Twojego ogrodu zimowego

Jeśli Twój ogród ma służyć za jadalnię oraz salon, niezbędne będzie zadbanie o jego umeblowanie. Dobór kanapy, foteli, stołu i krzeseł należy przemyśleć tak, żeby poszczególne elementy wystroju współgrały ze sobą, a oprócz tego tworzyły piękną całość. Zdecyduj się na jeden kolor przewodni, najlepiej kontrastujący z zielenią, która dominuje w ogrodach zimowych. Obecnie na czasie są wiklinowe brązy i szarości, odznaczające się na tle roślinności. Pamiętaj, aby wybrane meble były wygodne. Ogrody zimowe to miejsca relaksu, niepowtarzalne przestrzenie do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Muszą sprzyjać odprężeniu się, być urządzone i udekorowane w taki sposób, żeby z chęcią się w nich przebywało. Nasza firma Balmar od wielu lat zajmuje się wykonywaniem ogrodów zimowych oraz oranżerii od projektu aż po montaż. Doradzamy i realizujemy wizje na instalacje w każdym stylu. Teraz, gdy już wiesz, jak zaaranżować ogród, a jeszcze nie jesteś jego posiadaczem, śmiało możesz zlecić nam wykonanie wstępnej wizualizacji.

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o cenę!

Facebook