Planujesz zadaszenie swojego tarasu? Poznaj za i przeciw takiej inwestycji

Estetyczny, dobrze zaprojektowany i profesjonalnie wykonany taras z zadaszeniem może stać się wyjątkowym miejscem w domu. Trzeba tylko dobrze trafić, gdyż nie każdy projektant i producent poradzi sobie z opracowaniem koncepcji na zadaszenie, które spełni oczekiwania klienta. Takie zlecenie zawsze wiąże się z ryzykiem, a to jeszcze nie wszystko. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, jakie są plusy i minusy posiadania tarasu z dachem.

Zadaszenie uczyni taras funkcjonalną strefą wypoczynku

Zdecydowaną zaletą posiadania tarasu z dachem jest jego praktyczny wymiar – pod zadaszeniem można przebywać przez cały czas, bez względu na warunki atmosferyczne. Kiedy zostanie ono solidnie wykonane, nawet ulewa nie przeszkodzi w grillowaniu lub czytaniu książki na świeżym powietrzu. To doskonała propozycja dla osób, które nie lubią spędzać czasu w domu i w każdej wolnej chwili uciekają na zewnątrz. Oszklone zadaszenie tarasu, podobnie jak konstrukcja drewniana lub z poliwęglanu, znakomicie prezentuje się pod względem wizualnym. Na jego tle można zrobić piękne zdjęcia. Aranżacja uwzględniająca tego typu daszek będzie atrakcyjnym punktem na mapie każdego ogrodu.

Taras z dachem jest wytrzymałą instalacją całoroczną

Dla osób, które szukają sposobu na zyskanie bezpiecznej przestrzeni do relaksu, znakomitym rozwiązaniem będzie zadaszony taras. Zaletą, której nie można pominąć przy omawianiu tego tematu, jest mnogość możliwości instalacyjnych: dach montowany do ściany, stylizowany na markizę, konstrukcja na nogach to przykłady rozwiązań, stosowanych przez projektantów. Dzięki tylu wariantom z łatwością da się dopasować zadaszenie do bryły budynku, tworząc efektowną instalację. Materiały, z których może ona być wykonana, pozwalają korzystać z tarasu przez cały rok. Ponadto nie ma przeszkód, aby w zadaszonym obszarze przechowywać sprzęt do grillowania oraz meble ogrodowe, również te z poduszkami.

Nie każdy projekt to dobry pomysł. Minusy zadaszenia

Jak każda inna inwestycja, wybudowanie tarasu z zadaszeniem jest poważnym krokiem, decyzją, od której nie będzie już łatwego odwrotu. Wydatek związany ze zleceniem profesjonalnej firmie wykonania tego specyficznego dachu też nie należy do małych, dlatego decyzję warto dobrze przemyśleć. Trzeba zdać sobie sprawę, że kiedy rodzaj zadaszenia i typ konstrukcji zostaną nieumiejętnie dopasowane, zamiast atrakcyjnego tarasu klient otrzyma ciemną przestrzeń, do której nie będą docierały promienie słoneczne. Na szczęście można uniknąć ryzyka związanego z tym, że zamówione zadaszenie się nie sprawdzi. Wystarczy zgłosić się do sprawdzonej firmy, doświadczonej w realizacji podobnych zleceń. Zapraszamy na stronę BALMAR, gdzie prezentujemy wykonane przez nas zadaszenia i nie tylko. Podejmij współpracę z fachowcami, a wtedy posiadanie tarasu z dachem będzie dla Ciebie oznaczało same plusy.

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o cenę!

Facebook