Budowa ogrodu zimowego a pozwolenie na budowę

Formalności związane z wybudowaniem ogrodu zimowego u wielu naszych Klientów wywołują nieprzyjemną gęsią skórkę. Uspokajamy – nie warto obawiać się kwestii formalnych. Lepiej skupić się na tym, żeby projekt był zadowalający, a realizacja przebiegła bez zarzutu. Wszystkich tych, którzy mają wątpliwości związane z pozwoleniem na budowę ogrodu zimowego, zapraszamy do lektury.

Wiele zależy od powierzchni ogrodu, który budujesz

Zlecając wybudowanie ogrodu zimowego profesjonalnej firmie, która od lat działa na rynku, zawsze można liczyć na fachowe wsparcie. Również w sprawach związanych z formalnościami i przepisami prawnymi, które osoby pracujące w branży doskonale znają. W przypadku budowy takiej instalacji, jak ogród zimowy albo oranżeria, właściciel działki, na której znajdzie się obiekt, nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Pod pewnymi warunkami.

Pierwsza sprawa dotyczy powierzchni ogrodu. Jeśli jest ona mniejsza, niż 35 m², zgody nie potrzebujemy, ale musimy zgłosić do urzędu gminy albo starostwa powiatowego, że zamierzamy rozpocząć pracę nad budową. Ważne jest, aby zrobić to wcześniej, dołączając do zgłoszenia wymagane dokumenty. Jest jeszcze druga kwestia, której nie można pominąć. Zajrzyj do dalszej części naszego artykułu, żeby dowiedzieć się więcej.

Dwa ogrody zimowe to maksymalna ilość na 500 m²

Budowa ogrodu zimowego o powierzchni do 35 m² to wciąż niejedyny wymóg. Jeśli chcemy uniknąć ubiegania się o pozwolenie na budowę, musimy dopilnować, żeby na obszar wielkości 500 m² nie przypadało więcej, niż dwie oranżerie albo podobne obiekty. Po dopatrzeniu tych formalności, można skupić się na nadzorowaniu prac. Pamiętaj, że zlecając budowę ogrodu fachowcom, otrzymasz kompleksową pomoc i będziesz mógł liczyć na profesjonalne doradztwo.

Nasza firma Balmar wykonuje oranżerie oraz inne konstrukcje, dbając o dokumentację techniczną i wszystkie inne formalności. Nasi Klienci nie muszą się niczym przejmować. Jak widać, bez pozwolenia na budowę można wybudować ogród zimowy, zarówno wolnostojący oraz przylegający bezpośrednio do ściany budynku. Realizujemy projekty nietypowe, pracując wyłącznie na materiałach najwyższej jakości. Zgłaszając się do nas, będziesz mógł spokojne obserwować szybko postępujące prace oraz wyczekiwać efektów, które na pewno Cię oczarują. Jesteśmy doświadczonymi producentami i wykonawcami, zaznajomionymi z prawem budowlanym. Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane stworzeniem ogrodu zimowego na swojej działce!

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o cenę!

Facebook